Czy warto kupić opaskę sportową?

2021-06-06
Posłuchaj artykułu

Opaski sportowe mierzą przeróżne aspekty naszej aktywności i sprawności organizmu. Czy dostarczane dane są przydatne podczas zmiany sylwetki?

Oczywiście że tak! Jednak warto wiedzieć jak interpretować i analizować dane dostarczane z takiego gadżetu.

Mierzenie kroków

Podstawowym parametrem jaki mierzą opaski sportowe to liczba naszych kroków. Fajny bajer jednak po co to komu?

Dzięki liczbie kroków znamy naszą aktywność w ciągu dnia. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele kroków jesteśmy w stanie zrobić w pracy. Opaska pomoże też określić jak dużo kroków robimy podczas sprzątania czy spaceru. Mierzenie ilości kroków pozwala nam porównać aktywność poszczególnych dni.

Liczba kroków jest uniwersalnym wskaźnikiem aktywności dla każdej osoby. Dzięki temu łatwo wciągniemy członków rodziny i znajomych w rywalizacje.

Monitorowanie snu

Największą zaletą opasek sportowych jest ich mały rozmiar. Dzięki temu możemy je nosić praktycznie cały czas. Już nigdy nie zapomnisz ubrać zegarka! Podczas snu też nam nie przeszkadzają.

Sen jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na naszą wagę. Gdy ćwiczymy musimy zapewnić odpowiednią regenerację organizmu. Będąc wyspanym o wiele lepiej radzimy sobie z kontrolowaniem naszego apetytu.

Dzięki analizie naszych ruchów i pulsu podczas snu możemy zyskać dużo danych. Mogą nam one służyć jako wyznacznik czy warto dokonać zmian w naszej sypialni. Dzięki kontrolowaniu wartości będziemy w stanie zweryfikować czy wprowadzane zmiany dają efekty.

Na sen może wpływać: pora ostatniego posiłku, temperatura pomieszczenia, zaciemnienie czy ilość ruchu w ciągu dnia. Zmieniając te czynniki możemy monitorować jakie warunki do snu są dla nas najlepsze.

Opaski firmy xiaomi

Jednymi z najpopularniejszych opasek są opaski firmy xiaomi. Ich najnowsza szósta wersja dostarcza nam dużo więcej pożytecznych danych. Możemy w niej kontrolować nasz puls, saturacje, ilość kroków i sen. Bateria w zależności od ustawień wytrzymuje dość długo.

Oprócz stanu naszego organizmu opaska pomoże nam w innych czynnościach. Na opasce możemy odczytywać powiadomienia, sprawdzać pogodę czy kontrolować odtwarzanie muzyki w podłączonym telefonie. Dla osób gubiących telefon w domu znajdzie się też opcja pomagająca jego zlokalizowanie.

Na dużą uwagę zasługuje również wbudowany budzik który pomoże nam wstać rano. Opaska wybudza nas poprzez wibracje co jest skuteczne, a do tego bardzo miłe w odróżnieniu od tradycyjnego budzika.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem takiej opaski przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną ofertę.

Jak ulepszyć nasze postanowienia?
2021-01-18
Noworoczne postanowienia zazwyczaj porzucamy jeszcze w styczniu. Jednak niektórym osobom udaje się wytrwać o wiele dłużej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak do nich dołączyć!
Jak działają przepisy kulinarne w naszej aplikacji?
2021-09-29
Wstajesz rano, przeciągasz się i idziesz zjeść śniadanie. Stajesz przed lodówką i nagle spotyka Cię pierwsza przeszkoda tego dnia. Co by tu zjeść? Długo się zastanawiasz odrzucając kolejne pomysły. Na to nie mam ochoty, do tego nie mam składników tego nie zdążę przygotować ... Brzmi znajomo?
Social media