Jak działają przepisy kulinarne w naszej aplikacji?

29 września 2021
Posłuchaj artykułu

Wstajesz rano, przeciągasz się i idziesz zjeść śniadanie, Stajesz przed lodówką i nagle spotyka Cię pierwsza przeszkoda tego dnia. Co by tu zjeść? Długo się zastanawiasz odrzucając kolejne pomysły. Na to nie mam ochoty, do tego nie mam składników tego nie zdążę przygotować ...

Brzmi znajomo? Wymyślenie posiłków jest częstym problemem dlatego też lubimy sobie pomagać wymieniając się przepisami oraz szukajac inspiracji w internecie. W kalkulatorze scan food znajdziemy zarówno inspiracje jak i możliwość dzielenia się własnymi przepisami.

Nasza aplikacja zlicza kaloryczność wszystkich użytych składników dlatego też z twoich przepisów będą mogły korzystac osoby na diecie. Twój przepis będzie też dostępny w wielu miejscach naszej aplikacji tak aby jak najwięcej osób mogło go użyć. Dowiedzmy się na początek w jaki sposób dodawać przepisy.

Dodawanie przepisów

Przepisy możemy dodawać na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest wpisanie nazwy naszego przepisu w wyszukiwarce, a następnie wybranie opcji z niebieską ikoną (Stwórz przepis z kilku produktów). Jednak jeśli liczysz kalorie w naszym kalkulatorze mamy dla Ciebie lepszą propozycję!

Dodaj wszystkie składniki osobno tak jak zazwyczaj to robisz. Przygotuj swoją potrawę i zrób zdjęcie. Przepis z opisem będziesz mógł stworzyć gdy będziesz miał więcej czasu. Wystarczy że zaznaczysz wszystkie składniki i wybierzesz opcję “Połącz w przepis”.

Korzyści z używania przepisów

Przepisy pozwalają nam szybko dodać wiele składników spożywczych. Dzięki temu znacznie przyśpieszają dodawanie pozycji w naszym jadłospisie. Jeśli używasz naszej aplikacji dostatecznie długo przepisy sprawią że wyszukiwarka o wiele lepiej będzie sugerować produkty nawet bez wpisywania nazwy!

Ale co jeśli Twoim głównym celem jest dzielenie się swoimi przepisami w internecie? Wówczas również warto skorzystać z naszej aplikacji. Im więcej przepisów dodasz tym łatwiej będzie na Ciebie wpaść. Dla nas nie jest ważne o której godzinie przepis został dodany. Jedyny wymóg aby był dostępny dla innych to umieszczenie zdjęcia.

Gdzie będzie wyświetlany Twój przepis? Pierwszym miejscem jest wyszukiwarka. Każdy użytkownik będzie mógł wyszukać Twój przepis po nazwie. Dodatkowym miejscem będzie generowanie diety. Nasza aplikacja potrafi wylosować dzień diety na podstawie przepisów wszystkich użytkowników w tym Twoich przepisów!

Połączenie z instagramem

Stworzone opisy możesz eksportować do instagrama. Gdy widzisz dodany już przepis po prawej stronie będziesz miał menu które pozwoli Wygenerować Ci opis dla platformy instagram. W opisie znajdziesz listę zakupów oraz makroelementy oznaczone ikonami emoji. Wygenerujemy też 30 losowych hashtagów które pomogą Ci szybko powiększyć grono odbiorców!

Aby móc zyskać nowych odbiorców na instagramie możesz w swoim profilu scan-food umieścić link do profilu na instagramie lub innych portalach. Aby to zrobić przejdź do zakładki ustawienia profilu publicznego.

Jeśli interesuje Cię działanie naszej aplikacji w praktyce zapraszamy do pobrania naszej aplikacji i sprawdzenia funkcjonalnosci samodzielnie!

W jaki sposób zyskać więcej obserwujących na Instagramie?
21 października 2021
Jeśli publikujesz zdjęcia swoich potraw na instagramie musisz przeczytać ten artykuł. Nasza aplikacja oprócz liczenia kalorii pozwoli Ci zdobyć nowych obserwujących. Podnieś jakość swoich postów już teraz. Nie czekaj!
Czy warto kupić opaskę sportową?
06 czerwca 2021
Opaski sportowe mierzą przeróżne aspekty naszej aktywności i sprawności organizmu. Czy dostarczane dane są przydatne podczas zmiany sylwetki?
Jak ulepszyć nasze postanowienia?
18 stycznia 2021
Noworoczne postanowienia zazwyczaj porzucamy jeszcze w styczniu. Jednak niektórym osobom udaje się wytrwać o wiele dłużej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak do nich dołączyć!
Social media