Jak ulepszyć nasze postanowienia?

18 stycznia 2021
Mężczyzna rzucający piłką do kosza
Posłuchaj artykułu

Noworoczne postanowienia zazwyczaj porzucamy jeszcze w styczniu. Jednak niektórym osobą udaje się wytrwać o wiele dłużej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak do nich dołączyć!

Określ cel

Dobrze sprecyzowany cel pomaga oraz nas motywuje. Jeśli naszym postanowieniem jest po prostu "schudnąć" nie jest to dość dobrze sprecyzowany cel. W jego miejsce najlepiej by było dać "Chcę schudnąć 10 kg w 3 miesiące". Taki cel ma dużo zalet. Wiemy jak szybko zbliżamy się do osiągniecia celu, oraz kiedy nasza praca się skończy. Taki cel może też wiązać się z nagrodą po wykonaniu zadania. Ważne aby nagrodą było coś co nie jest sprzeczne z naszymi celami. Nagrodą za zrzucenie kilogramów może być np wymiana ciuchów. Nowe ciuchy dobrze podkreślą efekty naszej pracy.

Ambicje

Bardzo często postanowienia spisujemy zaraz po świątecznym urlopie. Wówczas mamy wiele energii do działania i trochę się zapominamy. Wymyślanym najróżniejsze postanowienia i chcemy realizować je równocześnie i jak najszybciej. Ważne jest aby nie przesadzić! Zbyt ambitne plany mogą spowodować, że zrezygnujemy z wszystkich postanowień.

Możesz zapisać wszystkie plany lecz zacznij zmiany od jednego najważniejszego postanowienia. Kolejne postanowienia wprowadzajmy dopiero w następnym miesiącu. Dzięki temu w ciągu miesiąca wyrobimy sobie odpowiednie nawyki. Wówczas pilnowanie wcześniejszego postanowienia będzie przychodzić nam zdecydowanie łatwiej.

Niektóre cele możemy podzielić na mniejsze które będą nas mniej przytłaczały. Na przykład walka o lepszą sylwetkę składa się z diety, ćwiczeń oraz rozwoju wiedzy na ten temat. Warto traktować wszystkie składowe osobno. I starać się każdego dnia zrobić chociaż jeden mały krok w jakimkolwiek z tych trzech obszarów. Dzięki odrębnemu planowaniu możemy pracować nad celem nawet w czasie kontuzji która wykluczy nas tylko z jednego obszaru - ćwiczeń.

Przypominajki

Aby nie zapomnieć po co codziennie pracujesz nad swoim celem zapisz go w widocznym miejscu. Możesz dopisać dlaczego cel jest dla Ciebie ważny oraz jakie emocje się z nim wiążą. Możesz powiesić go na lustrze w łazience i czytać w trakcie mycia zębów.

Podsumowanie

Bardzo chciałem Ci podziękować za przeczytanie całego wpisu. Mam nadzieje że znalazłeś dla siebie wskazówki które pomogą Ci stać się lepszym. Jeśli chcesz się odwdzięczyć bardzo zależy nam na opinii odnośnie kalkulatora kalorii. Skorzystaj z przycisku poniżej i podziel się swoimi uwagami odnośnie aplikacji!

W jaki sposób zyskać więcej obserwujących na Instagramie?
21 października 2021
Jeśli publikujesz zdjęcia swoich potraw na instagramie musisz przeczytać ten artykuł. Nasza aplikacja oprócz liczenia kalorii pozwoli Ci zdobyć nowych obserwujących. Podnieś jakość swoich postów już teraz. Nie czekaj!
Jak działają przepisy kulinarne w naszej aplikacji?
29 września 2021
Wstajesz rano, przeciągasz się i idziesz zjeść śniadanie. Stajesz przed lodówką i nagle spotyka Cię pierwsza przeszkoda tego dnia. Co by tu zjeść? Długo się zastanawiasz odrzucając kolejne pomysły. Na to nie mam ochoty, do tego nie mam składników tego nie zdążę przygotować ... Brzmi znajomo?
Czy warto kupić opaskę sportową?
06 czerwca 2021
Opaski sportowe mierzą przeróżne aspekty naszej aktywności i sprawności organizmu. Czy dostarczane dane są przydatne podczas zmiany sylwetki?
Social media